Rekrutacja: 515-599-893 Sprzedaż HR: 507-378-143

10 najczęstszych błędów w CV, przez które nie dostajesz pracy!

 

Wysłałeś mnóstwo aplikacji, a wciąż nie otrzymałeś zaproszenia na rozmowę
rekrutacyjną? Prawdopodobnie w Twoim CV jest coś co powoduje odrzucenie Twojej kandydatury już na pierwszym etapie rekrutacji.

Poniżej umieściliśmy krótką listę błędów w CV, które pojawiają się najczęściej. Zobacz czego uniknąć, żeby skutecznie przykuć uwagę Rekrutera.

1. Literówki i inne błędy
Wbrew pozorom często zdarza się, że otrzymujemy CV zawierające literówki lub inne błędy. Zdajemy sobie sprawę, że wynika to najprawdopodobniej z pośpiechu. Ale… zanim wyślesz aplikację upewnij się, że nie zawiera błędów, gdyż możesz wyjść na osobę nierzetelną. Najlepszym sposobem będzie pokazanie CV rodzinie albo znajomemu w celu ich wykrycia.

2. Nieprawidłowy format
Wyślij CV w pdf zamiast doc. Unikniesz zmian w wyglądzie oraz treści pliku, a Rekruter zobaczy Twoją aplikację w dokładniej takiej formie jaką wybrałeś.

3. Nieprzydatne informacje
Nazwisko panieńskie, miejsce i data urodzenia, stan cywilny, dokładny adres zamieszkania itp. Te informacje nie interesują pracodawcy i zabierają cenne miejsce w CV.

4. Niepoważny adres e mail.
Wysyłając aplikację z adres z domeną autograf albo buziaczek już na starcie mogą Cię zdyskredytować. Stwórz swój profesjonalny adres mailowy np. imię.naziwsko@domena.pl

5. Zdjęcie z wakacji
Czy selfie w CV to dobry pomysł? Oczywiście, że nie. Zdjęcie z wakacji bądź imprezy również. Postarajmy się w miarę możliwości o profesjonalne zdjęcie wykonane na jasnym tle w stroju biznesowym . Czasami możemy sobie pozwolić na mniej oficjalne zdjęcie to zależy od stanowiska na jakie aplikujemy.

6. CV na kilka stron
Im więcej informacji dodasz tym… mniejsze szanse na to, że te ważne zostaną zauważone. Idealne CV powinno mieć od dwóch do maksyma lnie trzech stron. Warto się przyjrzeć ogłoszeniu o pracę, na które aplikujemy. Stanowi zbiór informacji o idealnym kandydacie, o jego doświadczeniu, cechach i umiejętnościach. A każda fraza, która nie jest związana bezpośrednio z danym stanowiskiem powinna zostać usunięta.

7. Wizualny bałagan
Nasze Curriculum Vitae powinno być uporządkowane i estetyczne. Jeśli nie orientujesz się w obsłudze programów graficznych, skorzystaj z darmowych kreatorów CV np. pracuj.pl.

8. Różne wielkości i rodzaje czcionek
Szczegół, ale znaczący. Dobrze dobrana czcionka wpływa na ogólny wygląd całego CV . Należy wybrać standardową czcionkę np Times New Roman i dopasować jej rozmiar nagłówki w rozmiarze 16, a tekst 12.

9. Opis wykształcenia
Zasada, której należy się trzymać pisząc CV brzmi tak: jeśli posiadasz wykształcenie wyższe, pomiń szkołę średnią . Jeżeli ukończyłeś liceum, techników lub szkołę zawodową nie zawieraj w aplikacji szkoły podstawowej. Te informacje są po prostu zbędne.

10. Brak klauzuli
Klauzula o ochronie danych osobowych powinna znaleźć się w stopce na ostatniej stronie CV. Bez otrzymania zgody na przetwarzanie danych, pracodawca nie może skontaktować się z kandydatem nawet jeśli spełnia wszystkie wymagania na dane stanowisko. Warto o tym pamiętać!

Zostaw komentarz

Level Work

ul. Barkocińska 6 wejście A
03-543 Warszawa
e-mail: biuro@levelwork.pl

 

Rekrutacja – pokój nr 5  tel. 515-599-882
Sylwia tel. 515-599-893
Olga tel. 698-537-855
e-mail: rekrutacja@levelwork.pl

 

Dział sprzedaży HR:
Edyta tel. 507-378-143
edyta.ksiezyk@levelwork.pl