O co zapytać pracodawcę / rekrutera podczas rekrutacji?

Czy ma Pan / Pani jakieś pytania? To sformułowanie często pada podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To dobra okazja, aby sprawdzić czy nasze wyobrażenia oraz oczekiwania wobec pracodawcy pokrywają się z rzeczywistością. Ponadto jeśli zadamy kilka pytań na temat firmy pokażemy swoje zaangażowanie i faktyczną chęć objęcia stanowiska.
Poniżej podaliśmy przykładowych pytań, które możemy zadać na rozmowie o pracę.

1. Jakie są możliwości rozwoju na danych stanowisku?
Pytając o rozwój zawodowy możemy pokazujemy potencjalnemu pracodawcy, że jesteśmy ambitni i zmotywowani do nauki. Jak również dowiemy się czy ścieżka rozwoju, którą proponuje firma będzie dla nas satysfakcjonująca.

2. Jak wygląda struktura zespołu?
Warto dowiedzieć się czy większość zadań będziemy wykonywać zespołowo czy w pojedynkę Pytania o zespół nie są bezpodstawne, ponieważ będziemy z nim spędzać wiele czasu.

3. Czy firma organizuje szkolenia dla pracowników?
Szkolenia pomagają nam w zdobywaniu nowych umiejętności i poszerzaniu wiedzy. Jeśli zależy nam na polepszeniu jakości naszej pracy, możemy zapytać pracodawcę w jaki sposób dba o rozwój pracowników. Takie pytanie świadczy o naszej chęci rozwoju.

4. Czy istnieje możliwość częściowej pracy zdalnej?
Niektóre firmy umożliwiają swoim pracownikom wykonywanie części obowiązków zdalnie. To spore ułatwienie dla rodziców albo osób, które chcą połączyć pracę z nauką. Pytanie może też dotyczyć elastycznego grafiku lub niestandardowych godzin pracy.

5. Jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?
Z reguły zadajemy to pytanie na koniec spotkania. W ten sposób okażemy swoje zainteresowanie oraz uzyskamy ważne informacje np. o wyniku rekrutacji.

Szukasz pracy? Zobacz nasze propozycje w zakładce „ Oferty pracy”.
Nie znalazłeś interesującej oferty? Umieść swoją aplikację w naszym banku CV, a znajdziemy dla Ciebie wymarzoną pracę!
Link poniżej.

https://app.hrappka.pl/offer/view/24336f3236f93517a4b95f9796d8fdd3/29579lang=plhttps://app.hrappka.pl/offer/view/24336f3236f93517a4b95f9796d8fdd3/29579?lang=pl