Jak dobrze przygotować się do rozmowy o pracę?

Jak dobrze przygotować się do rozmowy o pracę?
Dostałeś telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną – jej termin wypada jutro. Masz niewiele czasu na to żeby się przygotować. Zaczynasz obawiać się, że znowu się nie uda?
Nie tym razem! Zapoznaj się kilkoma cennymi wskazówkami, do których warto się zastosować przed rozmową o pracę i zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej posady.

1. Poszukaj informacji
Idąc na rozmowę o pracę należy wiedzieć czym zajmuje się potencjalny pracodawca, jaka jest jego specjalizacja, filozofia firmy, największe osiągnięcia. Takie informacje można łatwo znaleźć na stronie internetowej danej firmy. Pozytywny efekt murowany!

2. Jak cię widzą tak cię piszą
Ubranie na rozmowę o pracę bluzy z kapturem i jeansów nie jest dobrym pomysłem. Zadbaj o to, żeby już na początku zrobić dobre wrażenie. Strój dopasowujemy do kultury organizacyjnej firmy. Jeśli staramy się o pracę w banku, zakładamy strój formalny. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej w agencji reklamowej możemy pozwolić sobie na większą swobodę w ubiorze.

3. Najczęściej zadawane pytania
Na większość pytań zadawanych przez Rekrutera, szczególnie podczas pierwszego etapu rekrutacji można się przygotować. Jakie są twoje cele zawodowe?
Dlaczego chcesz zmienić pracę? Jakie są twoje słabe i mocne strony? Gdzie widzisz siebie za pięć lat? Te pytania to niemal pewnik. Oszczędź sobie stresu i przygotuj odpowiedzi wcześniej.

4. Poprzedni pracodawca
Pod żadnym pozorem nie oczerniaj byłego pracodawcy. To strzał w kolano! Jeśli zaczniesz godzinny wywód o tym jak zły był twój poprzedni pracodawca, może być pewien, że nie otrzymasz posady. Rozmawiając o tym należy nie wdawać się w szczegóły i mówić o sobie. Skup się na swoich celach zawodowych i powiedz, że w poprzedniej firmie nie mogłeś ich realizować. Informację o tym, że szefowa to wredna baba powinieneś sobie darować 😉

5. O co zapytać Rekrutera?
Podczas przygotowań do spotkania opracuj kilka pytań, które możesz zadać Rekruterowi. Sprawisz wrażenie osoby zaangażowanej i upewnisz się, że praca w tej firmie jest dla ciebie.

6. Oczekiwania finansowe
Będąc na rozmowie o pracę nie ma czasu na zastanawianie się, a odpowiedzi w stylu „ niech pani / pan zaproponuje jakąś kwotę” też nie są mile widziane. Zastanów się ile chciałbyś zarabiać i czy jesteś skłonny do negocjacji. Pokażesz, że jesteś zdecydowaną osobą i wiesz czego chcesz.
Szukasz pracy? Zobacz nasze propozycje w zakładce „ Oferty pracy”. Nie znalazłeś interesującej oferty? Umieść swoją aplikację w naszym banku CV, a znajdziemy dla Ciebie wymarzoną pracę! Link poniżej.

https://app.hrappka.pl/offer/view/24336f3236f93517a4b95f9796d8fdd3/29579?lang=pl

Dodaj komentarz