Zwolnienie z pracy to nie koniec! Dowiedz się, jak opowiedzieć o nim podczas rekrutacji.

Pytanie o powód rozstania z poprzednim pracodawcą może pojawić się na rozmowie o pracę. O ile sami złożyliśmy wypowiedzenie, nie trudno nam o tym mówić. W przypadku zwolnienia sytuacja nieco się komplikuje i nie każdy umie o tym opowiedzieć w prawidłowy sposób. Jak zareagować, gdy rekruter pyta o powody rozstania z poprzednim pracodawcą? Należy udzielić szczerej odpowiedzi. Jeżeli przyczyną było zwolnienie, opowiedzmy o tym bez zbędnych emocji. Ważne, by nie wyrażać się źle o poprzednim pracodawcy i nie obwiniać go o to, co się stało.
Takie zachowanie na pewno nie zrobi dobrego wrażenia na osobie rekrutującej. Jeśli podczas rozmowy pojawi się temat zwolnienia z pracy powinniśmy: opowiedzieć jakie wnioski wyciągnęliśmy z tej sytuacji i co nam dało to doświadczenie oraz wyrazić chęć do rozwoju w obszarze, który wcześniej stanowił dla nas problem wg. poprzedniego pracodawcy.
Musimy również pamiętać jak ważne jest przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, zastanowić się jakie mogą paść pytania. Dlatego zachęcamy do czytania naszego bloga, ponieważ wspominamy o tym w jednym naszych z poprzednich artykułów: https://levelwork.pl/blog/jak dobrze przygotować się rozmowy o prace.
Może nas zastanawiać, dlaczego rekruterzy pytają o sposób rozstania z poprzednim pracodawcą. Otóż dlatego, iż to jak wypowiadamy się na temat poprzedniej pracy pokazuje czy radzimy sobie z konfliktami w pracy oraz innymi trudnymi sytuacjami.

Szukasz pracy? Zobacz nasze propozycje w zakładce „ Oferty pracy”.
Nie znalazłeś interesującej oferty? Umieść swoj ą aplikację w naszym banku CV a znajdziemy dla Ciebie wymarzoną pracę! Link poniżej.
https://app.hrappka.pl/offer/view/24336f3236f93517a4b95f9796 d8fdd3/29579?lang=pl